fbpx Zoznámte sa s mestom Veľký Meder | Aquasleep

Ak už máte vytýčený cieľ vašej dovolenky a rozhodli ste sa o mesto Veľký Meder, tak by sme Vám to v krátkosti predstavili. Čakajú na vás rôzne pozoruhodnosti, pamiatky, osviežujúca termálna voda a samozrejme rôzne zábavné a kultúrne programy.

Veľký Meder je mesto na Žitnom ostrove s bohatou históriou. Presné údaje o jeho vzniku nepoznáme, ale vieme, že ako usadlosť už existoval v čase príchodu Maďarov. V roku 1466  obec dostal od kráľa Mateja výsadnú listinu, s ktorou ho povýšil na mesto s právom usporiadať každoročne tri jarmoky.

Medzi pamätihodnosti mesta patrí rímskokatolícky kostol z roku 1899, ktorý bol postavený na mieste menšieho starého kamenného kostola. Základný kameň kalvínskeho kostola položili v roku 1784 a v roku 1801 pristavali k nemu kostolnú vežu. Kaplnka Sedembolestnej Panny Márie pochádza z roku 1910. V meste môžete pozrieť aj sochu Bélu Bartóka a pomník hrdinov I. a II. svetovej vojny.
Termálne kúpalisko Thermal Corvinus Vás čaká so svojimi bazénami celoročne. Krytý rekreačný komplex je otvorený celý rok. Vo všetkých bazénoch je termálna voda s teplotou 27 - 38 °C, vhodná na liečenie ochorení kĺbov, chrbtice a svalstva. Vodná plocha krytého bazéna má atypický tvar s rozlohu 300 m² a hĺbkou 1,2 m. Nachádza sa tu aj polokrytý sedací bazén s vyššou teplotou vody. Vnútorné aj vonkajšie bazény ponúkajú zábavu pre každú vekovú kategóriu. Najmenších tu čaká okrem detského bazéna aj letný detský kútik, animácia, korytnačí hrad, interaktívne vodné ihrisko a celoročné detské ihrisko. Thermal Corvinus okrem bazénov ponúka aj wellness a ďalšie služby - fínsku a infrasaunu, magnetoterapiu Bemer, akupresúrne masážne lôžko CERAGEM, morský kúpeľ, soľnú baňu, masážny salón, salón krásy, reštauráciu a bar.

Thermal Corvinus je obklopený lesoparkom, kde sa nachádza lanová dráha TARZANIA. Celkovo na Vás čaká 650 m prekážok rozdelených do dvoch trás. Lezecký park poskytuje zábavu aj pre rodiny s deťmi, pretože súčasťou je aj detská trasa pre najmenších.

Keď je Vašou dovolenkovou destináciou Veľký Meder, tak nudiť určite nebudete. Bohaté programy, pekné mesto a príjemné prostredie Vám zaručujú príjemnú dovolenku. A nezabudnite, že v apartmánoch Aquasleep na vás čaká príjemné a pohodlné ubytovanie s množstvom výhod. Tešíme sa na Vás!

Share