fbpx Čo pozrieť v okolí? | Aquasleep

Už máte destináciu dovolenky a našli ste aj ubytovanie. Ani mesto Veľký Meder, ani ubytovanie Aquasleep vás určite neklame. Dnes vám stručne predstavíme, čo všetko sa dá pozrieť v okolí Veľkého Medera.

Pozoruhodnosti

Mesto Dunajská Streda vás čaká množstvom zaujímavostí. Nájdete tu historické pamiatky, ktoré naozaj oplatí vidieť, napr. neorománskom štýle postavený evanjelický kostol, radnica na Hlavnej ulici alebo Pamätník revolučných rokov 1848/49. Rímsko-katolický kostol sv. Juraja je najstaršou pamätihodnosťou mesta. Môžete navštíviť aj Žitnoostrovské múzeum v budove Žltého Kaštieľa alebo pozrieť aktuálne výstavy v Galérii Súčasných Maďarských umelcov v budove Vermešovej vily.

Ak vás zaujíma minulosť a život našich predkov, navštívte aj vodný mlyn v Dunajskom Klátove, v ktorom sa nachádza stála expozícia vodného mlynárstva.

Návšteva vodného diela v Gabčíkove tiež môže byť dobrým programom. Dajú sa pozrieť plavebné komory a napĺňanie komôr, ktoré trvá približne 20 minút. Výlet si môžete sprestriť aj plavbou na kompe cez Dunaj, návštevou múzea Danubiana alebo areálu vodných športov v Čunove.

Aktívne aj na dovolenke

Ak máte radi aktívne strávenie voľného času, tak ste na správnom mieste. Člnkovanie alebo plavba na Dunaji, prechádzky, cyklistika - to všetko môžete zažiť tu na Žitnom ostrove.

Ďalšie programy

Hľadáte program s deťmi? Zoologická záhrada Malkia Park v Orechovej Potôni čaká len na vás. V zoologickej záhrade žijú zvieratá, ktoré boli zachránené z cirkusov a z nevhodných pomerov v domácich chovoch. Zblízka môžete vidieť levy, tigre, leopardy, gibony, papagáje, surikaty či korytnačky. Pre deti bude ozajstným zážitkom pohladiť a nakŕmiť ťavu, somáriky, ovce, kozy, lamy, zajačiky, kengury.

Ak máte radi motorové športy, navštívte Slovakia Ring v Orechovej Potôni. Slovakia Ring je profesionálny a univerzálny motoristický areál. Každoročne sa tu konajú svetové podujatia ako FIA WTCC, FIA GT Series, ADAC GT Masters, The grand Prix Slovensko pre cestné vozidlá alebo Alpe Adria Championship.

To je len pár tipov na programy v okolí Veľkého Medera. Náš tím v ubytovacom zariadení Aquasleep vám počas pobytu rád dáva tipy na programy a vynaloží všetko úsilie, aby ste sa u nás cítili čo najpríjemnejšie a strávili u nás tie najkrajšie chvíle v roku.

Share