fbpx Čo zabaliť na dovolenku? | Aquasleep

Predstavme si, že príjemné strarosti už máte za sebou, vybrali ste dovolenku. Teraz nasleduje praktická časť, zabaliť kufor. Dáme vám pár tipov, čo všetko a ako zbaliť.

PÍŠTE ZOZNAM

Napíšte si zoznam všetkých vecí, ktoré si chcete zobrať so sebou.

6 VECÍ, NA KTORÉ NESMIETE ZABUDNÚŤ

  1. platný cestovný pas alebo občiansky preukaz
  2. ostatné cestovné doklady (cestovná zmluva, pokyny, letenka, cestovný lístok, vodičský preukaz)
  3. peniaze, kreditná karta
  4. cestovné poistenie
  5. lieky, ktoré musíte užívať, zdravotná kartička, Európsky preukaz zdravotného poistenia
  6. mapa, navigácia

+ 1 rada: Urobte si fotokópiu všetkých dokladov!

VYBERTE SI SPRÁVNU BATOŽINU

Cestovnú batožinu zvolte podľa typu a charakteru pobytu. Najlepšie sú kufre na kolieskach a ako príručnú batožinu zvolte batoh alebo kabelku.

OBLEČENIE

Výber vhodného oblečenia a doplnkov závisí od typu dovolenky, ale určite nesmú chýbať plavky, sandále, plážová obuv, spodná bielizeň, mikiny, kraťase, ľahká bunda, dlhé nohavice, pohodlné outdoorové oblečenie a pevná obuv na túry, pre dámy šaty a sukne. Nezabudnite ani na klobúk, šiltovku alebo šatku a na slnečné okuliare. Zbalte úsporne a tak, aby sa jednotlivé kúsky oblečenia dali dobre kombinovať.

TECHNIKA

Z techniky si zoberte so sebou len najdôležitejšie: fotoaparát, mobilný telefón, nabíjačku na batérie a na mobil.

HYGIENICKÉ POTREBY

Nasledujú ešte hygienické potreby ako zubná kefka a pasta, šampón, mydlo alebo sprchový gél, opaľovacie mlieko alebo krém s dostatočne vysokým ochranným faktorom, mlieko po opaľovaní, hrebeň, papierové vreckovky, vlhčené obrúsky, dezodorant, pre pánov potreby na holenie.

ZBALTE EFEKTÍVNE

Ťažké predmety, ako topánky a kozmetiku dajte na spodok kufra. Zrolované tričká, šály, tepláky sú výplňom prvej vrstvy. Zrolovaním predídete aj zbytočnému pokrčeniu. Spodnú vrstvu prekryte rozprestretým uterákom alebo veľkým tričkom, čím vytvoríte druhé poschodie. Nasledujú košele, blúzky, nohavice, sukne. Navrch dajte mäkké predmety, ako je mikina.

+1 rada: Starostlivo si prečítajte informácie, čo všetko vám poskytuje daný apartmán alebo hotel, aby ste nezabalili zbytočné veci!

Ubytovanie vo Veľkom Mederi, náš apartmán Aquasleep sa snaží svojim hosťom dávať informácie, čo sa týka doplnkových služieb  a vybavenia jednotlivých apartmánov. Prečítajte si tieto, rezervujte si termín vašej dovolenky a zabalte svoj kufor. Tešíme sa na Vás, ste srdečne vítaní!

Share